iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Ataköy Towers A Blok K:9 Ofis No:136 Bakırköy / İstanbul
trende

Temel Arabuluculuk Eğitimi

Ürün Fiyatı:
10.000₺

Temel Arabuluculuk Eğitimi, 6325 sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’na göre arabulucu olmak isteyenlerin arabuluculuk sınavından önce katılması gereken zorunlu bir eğitimdir. İş bu Temel Arabuluculuk Eğitimi, İstanbul S. Zaim Üniversitesi işbirliğiyle Ataköy Towers A Blok K:9 Ofis No:136 Bakırköy / İstanbul adresinde bulunan Arabuluculuk Merkezimizde yüz yüze verilmektedir.

Eğitim Tarihleri
TarihSüreKalan Kontenjan
Planlanıyor84 SaatYeni Grup
Kimler Katılabilir

Temel Arabuluculuk Eğitim programına hukuk fakültesi mezunu olup, 5 yıllık mesleki kıdeme sahip kişiler tarafından alınabilir. Hukuk fakültesinden mezun olduğunu gösteren belge ve 5 yıllık kıdeme sahip olduğunu gösteren belgeleri olan herkes bu eğitim programına katılabilir.

Eğitimin İçeriği

Eğitimin kapsamı, Adalet Bakanlığı’nın Temel Arabuluculuk Eğitimi için yayınlamış olduğu eğitim kitabı içeriği ile belirlenmiştir.

 • Çatışma Teorisi
 • Arabuluculuk Nedir?
 • Arabuluculuk Sürecinin Temel İlkeleri
 • Arabulucu Kimdir?
 • Arabuluculuğun Aşamalarının Gözden Geçirilmesi
 • Arabuluculuğun Aşamaları: Hazırlık Aşaması (1)
 • Arabuluculuğun Aşamaları: Başlangıç Aşaması (2)
 • Arabuluculuğun Aşamaları: İnceleme Aşaması (3)
 • Arabuluculuğun Aşamaları: Müzakere Aşaması (4)
 • Arabuluculuğun Aşamaları: Sonuç/Anlaşma Aşaması (5)
 • Uygulama Eğitimi
 • Taraf Vekilliği
 • Arabuluculuk Mevzuatı
 • Arabuluculukta Etik
Eğitmenler

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından belirlenmiş özgeçmişleri akredite edilmiş teorik eğitimler öğretim üyeleri ve uygulama eğitimler Avukat-Arabulucular tarafından verilmektedir.

Ön Kayıt ve Ödeme

Aşağıdaki Ön Kayıt Formu doldurulduktan sonra eğitim tarihleri kesinleşince IZU – Sürekli Eğitim Merkezi <izusem@izu.edu.tr> tarafından katılımcı tarafından bildirilen e-posta adresine ödeme bağlantısı iletilmektedir. Programa kaydın tamamlanması için ücretin ödenmiş olması gerekmektedir.

Üniversite tarafından belirlenen ücret KDV dahil 10.000,00 TL’dir. Bankanızın vereceği taksitler hariç kredi kartına üç taksit yapılmaktadır.

Katılım

68 saat teorik eğitim, 16 saat uygulama olmak üzere toplam eğitim süresi 84 saattir. Temel Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi süresince verilen ders ve çalışmalara katılım zorunludur. Eğitim yüz yüze yapılacak olup, 1/12 devamsızlık hakkı bulunmaktadır.

Önemli Not

Üniversite  eğitimleri başka bir tarihe erteleyebilme ve iptal edebilme hakkına sahiptir.  Ders ve eğitmen programlarına bağlı olarak gün eklenip çıkarılması veya kaydırılması olasılığı bulunmaktadır. Eğitimler, eğitmen uygunluğu, sınıfın oluşmaması, katılım yoğunluğu, ödeme sıralaması vb. gerekçelerle ertelenebilecek, devam eden bir programa kaydırılabilecek veya iptal edilebilecektir. Kayıt başvuruları ilgili üniversiteye iletilmekte olup, nihai program, kontenjan ve kayıt durumu hakkında eğitim öncesi bilgilendirme yapılacağını, eğitimlerin açılmasının aynı zamanda Adalet Bakanlığı’nın son onayı ile gerçekleşmekte olduğunu, bu koşullar dolayısıyla katılımcı adayının ücret iadesi talebi dışında, herhangi bir hak iddiası ve zarar tazmini talebinden dolayı sorumluluk üstlenilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Eğitimlerimiz Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz..