iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Ataköy Towers A Blok K:9 Ofis No:136 Bakırköy / İstanbul
trende

İSTANBUL TAHKİM MERKEZİ (İSTAC) İLE MED-ARB İŞBİRLİĞİ VE İYİNİYET PROTOKOLÜ İMZALADIK

İSTANBUL TAHKİM MERKEZİ (İSTAC) İLE MED-ARB İŞBİRLİĞİ VE İYİNİYET PROTOKOLÜ İMZALADIK

İstanbul Tahkim Merkezi (İSTAC) ile Türkiye genelindeki arabuluculuk merkezleri arasında işbirliğini amaçlayan “İSTAC – ARABULUCULUK MERKEZLERİ MED-ARB İŞBİRLİĞİ İMZA TÖRENİ” 24 Haziran 2020 tarihinde Arabuluculuk Merkezleri temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Törene merkezimizi temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Semih Biten, Başkan Yardımcısı Rabia Üçtepe Karaköse, Ahmet Kılıç ve Fatih Yılmaz katıldı.

Törene katılan ISTAC Yönetim Kurulu Üyesi ve Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar, ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı ve ISTAC Genel Sekreteri Yasin Ekmen birer konuşma yaptı.

Hakan Öztatar’ın konuşmasıyla başlayan törende Öztatar, Arabuluculuk Merkezlerinin önümüzdeki süreçte rolünün artacağını belirterek, Türkiye genelinde 200’e yakın Arabuluculuk Merkezi kurulduğunu ifade etti. Bir milyona yakın uyuşmazlığın arabuluculuk görüşmeleri sonucunda anlaşmayla sonuçlandırıldığını belirten Öztatar, arabuluculuğun merkezler sayesinde daha nitelikli hale geleceğini sözlerine ekledi.

Öztatar’ın ardından söz alan ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı da arabuluculuk ve tahkimin iş dünyası için büyük bir fırsat olduğunu, yıllarca süren davalarla hem şirketlerin hem de işçi ve işverenlerin ekonomik olarak yıprandıklarını belirterek arabuluculuk ve tahkim süreçleriyle 5 ay gibi kısa bir sürede uyuşmazlıkların çözüme kavuşturulabileceğini ifade etti. Böylece yargıdaki yükün büyük oranda azalacağını vurgulayan Akıncı, yargılama faaliyetlerinin de daha nitelikli hale geleceğini, Arabuluculuk ve Tahkim uygulamalarının yargı sisteminin de faydasına olacağını dile getirdi.

Tören arabuluculuk merkezleri ile İSTAC arasındaki protokolün imzalanmasıyla sona erdi.

MED-ARB hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın: https://www.adistam.com/med-arb/

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Eğitimlerimiz Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz..