iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Ataköy Towers A Blok K:9 Ofis No:136 Bakırköy / İstanbul
trende

MED-ARB

Anasayfa » MED-ARB

Med-Arb (Arabuluculuk-Tahkim) Nedir?

Med-Arb (Arabuluculuk-Tahkim),  taraflar arasındaki uyuşmazlığın öncelikle arabuluculuk yöntemiyle, tarafların anlaşamaması halinde ise tahkim yoluyla nihaî olarak çözümleneceği konusunda anlaşmaları durumunda uygulanmaktadır.

ADİSTAM, Arabuluculuk ve tahkime konu olabilecek uyuşmazlıkların çözümünde, eğer uyuşmazlık çözüm yolu olarak arabuluculuk ve tahkime beraber yer verilmiş ise, bu konuyla ilgili hukuki hizmet vermektedir.

Tahkim Davası Ne Kadar Sürer?

ADİSTAM’da tahkim davası en fazla 6 ayda nihai olarak sonuçlandırılır.

Tahkim Dili Nedir?

ADİSTAM’da tahkim dili Türkçe ve İngilizce başta olmak üzere taraflarca kabul edilen herhangi bir dil olabilir.

Tahkim Yargılaması Herkese Açık Mıdır?

ADİSTAM Tahkiminde duruşmalar ve tüm belgeler taraflara ve hakem heyetine özeldir. Tüm yargılama ve tahkim kararı gizli olarak saklanır. Hakem kararı ve dosyadaki ticari, şahsi ve özel bilgiler taraflar haricinde kimseye açıklanmaz.

Tahkim Davası Ne Kadar Masraflıdır?

ADİSTAM’da başvuru ve yargılama ücretleri mahkemelere göre daha uygundur. Ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: …

Yabancı Kişilere Karşı Dava Açılabilir mi?

Evet, gerçek ve tüzel kişi olarak herkese karşı dava açılabilir. ADİSTAM Tahkim Merkezinde verilen hakem kararları New York Sözleşmesi’ne göre dünyanın 163 ülkesinde tanınıp tenfiz edilebilir.

Eğitimlerimiz Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz..